شماره تماس

                                                        

تکنولوژی دوربین های مداربسته

Posted in مقالات دوربین مداربسته

فقط تا همین چند سال پیش فیلم دوربین های امنیتی در نوار های ویدیویی قدیمی یا VHS ضبط میشد . یکی از وظایف اپراتور های دوربین های امنیتی قبلا تبادل فیلم های این نوار ویدیویی با نوار های جدید بود.مهم نیست که این سیستم ها چقدر خوب بودن, نکته حائز اهمیت اینه که کیفیت نوار های ویدیویی بسیار پایین بود,و مشکل بزرگی که وجود داشت در ذخیره سازی بود چرا که مدت ها باید به فیلم ها دقت میکردید تا به هدف مورد نظرتون برسید!

  ضبط دیجیتال دوربین های امنیتی یا cctv


اگرچه امروزه اکثر دستگاهای جدید از سیستم ضبط دیجیتالی که بصورت مستقیم به وسیله کامپیوتر وصل میشن استفاده میکنند ذخیره سازی یک مزیت بسیار مهم است. دیگه محدودیت های نوارهای VHS دست شما رو نمیبنده و می تونید با هر ظرفیتی اقدام به ضبط تصاویر دیجیتال با کیفیت بالا کنید.

 


دوربین های امنیتی HD


دوربین های امنیتی HD با کیفیت واقعی تر بسیار بهتر از نمونه های قدیمی خود هستند و یکی از آیتم هایی که دوربین های مداربسته در آن پیشرفت چشمگیری داشته اند افزایش کیفیت تصویری بوده است.
به عنوان مثال گروه های پلیسی,وکلا و دادگاها بعضی وقت ها از کیفیت کم تصاویر دوربین ها شکایت میکنن یعنی همیشه این تصاویر به عنوان مدارک در مراحل قانونی تایید نمیشن و از آنها استفاده ای نمیکنن...!
تصاویری که از دوربین هایی با کیفیت پایین ضبط میشن ,مدارک کارآمدی برای اثبات بی گناهی یا گناه کار بودن افراد حساب نمیاد.
اما امروزه با استفاده از تصاویر با کیفیت بهتر از دوربین های با کیفیت بالا یا HD در دادگاه ها به عنوان مدارک قطعی می توان استفاده نمود.


پیشرفت نرم افزاری دوربین های مداربسته cctv


پیشرفت در زمینه افزایش کیفیت تمام ماجرا نیست! تجهیزات و نرم افزارهای دوربین مداربسته و سیستم های نظارت تصویری نیز پیشرفت هایی داشته اند.
دستاوردهایی در زمینه های صدا و شناخت نحوه راه رفتن افراد و شناسایی افراد مظنون توسط دوربین و سیستم های ردیابی آن ها .
این تکنولوژی باعث میشه تا ما به کمک تعداد زیادی دوربین  مدار بسته و  مانیتور با تیمی از افراد متخصص برای شناسایی و کار به عبارتی همون تیم اپراتور دوربین مدار بسته خدا حافظی کنیم !!!! و تنها با یک برنامه پیشرفته خودمونو از اینهمه کارهای خسته کننده و پر هزینه خلاص می کنیم.


تشخیص و شناسایی صدا


پیشرفت در نرم افزار های شناسایی صدا به این معنی است که  صدای شلیک اسلحه , شکستن شیشه ها,مناظره و مشاجره ها رو دوربین به طور خودکار شناسایی می کند و سریعاً اپراتور رو از وجود خطر احتمالی باخبر میسازه.


شناسایی راه رفتن


برنامه های دوربین های مدار بسته توانایی این رو دارند که طرز راه رفتن افراد رو شناسایی کنند.شناسایی چهره به چهره هم پیشرفت هایی کرده,اما شناسایی چهره افراد در مکان هایی که جمعیت زیادی وجود داره کار سختیه.
با این حال, تشخیص راه رفتن افراد توسط نرم افزار های ضبط دوربین مداربسته خیلی پیشرفت کرده ضمن اینکه راه رفتن فردی هر کس منحصر به خودشه و این برنامه میتونه هر فردی رو با توجه به راه رفتن خودش شناسایی کنه.


شناسایی مظنون و ردیابی


تکنولوژی شناسایی و ردیابی مظنون در مرکز تجاری Kingston University لندن توسعه یافته شده است.این سیستم میتونه بر اساس چهره های افراد و ویژگی های ظاهری اونها فرد مشکوک رو مشخص کنه, و در نهایت اونو با بقیه دوربین ها به اشتراک بگذاره و همه دوربین ها میتونن افراد مظنون رو تعقیب و به راحتی شناسایی کنند. با توجه به زمان و مکان شما و تعداد دوربین هاتون این سیستم اطلاع رسانی میکنه و مسلماً هر چه دوربین ها بیشتر باشه و مناطق بیشتری رو پوشش داده باشید ردیابی اون فرد آسان تر میشه.


تکنولوژی دوربین های امنیتی چه تغییری در کار اپراتور ها ایجاد می کند؟


برنامه و تکنولوژی های جدید دوربین های امنیتی وظایف اپراتور ها را تغییر داده است.
اپراتوری سیستم های نظارت تصویری شغل بسیار پیچیده ای است. کارفرمایان با خرید دستگاهای امنیتی پیشرفته تر باید افراد کارامد تر و مفید تری را استخدام کنند و روی آنها سرمایه گذاری کنند.
همراه با رشد تکنولوژی های دوربین های امنیتی کار کردن در بخش امنیتی هر روز حساس تر و پیچیده تر می شود.

منبع : شرکت صهبا

Tags: دوربین مداربسته نصب دوربین مداربسته فروش دوربین مداربسته دوربین های مداربسته تصویر دوربین مداربسته تکنولوژی دوربین های مداربسته دوربین های امنیتی HD

Visit us on Google+