شماره تماس

                                                        

دوربین مداربسته و سیستم های امنیتی،اهداف و راهکارها

Posted in مقالات دوربین مداربسته

امروزه در کشور های پیشرفته استفاده های بهینه و مختلفی از دوربین های دیجیتالی می گردد.مراکز تجاری،مسکونی،نظامی،بیمارستانها،مراکز آموزشی،خدماتی و دهها مکان ديگر، که متاسفانه به دليل نا آشنایی با اين محصولات در کشورها هنوز بخوبی شناخته شده نيستند .

 پیشتازان عرصه دوربین مداربسته و سیستم های نظارت تصویری

دوربين های ما از فن آوری روز دنيا و محصولات کشورهای کره و ژاپن است که این دو کشور در صادرات اين نوع محصولات به سراسر دنيا بسيار موفق بوده اند. انواع مختلف انها (بی سيم و با سيم) در ابعاد و اندازه های متنوع و کاربری تخصصی آن به کاربران اين اجازه را می دهد تا بهتر بتوانند در موارد دلخواه ازآنها استفاده کنند .

 

 

اهداف و راهکارها


با نصب دستگاههای STANDALONE ، DVR می توانيد ازموقعيت تمام دوربينهای نصب شده در مکانهای مختلف همه بخشهای مورد نظر را برروی يک صفحه مانيتور همزمان مشاهده کنيد .
شرکتهایی که کارخانه آنها با فاصله زيادی از دفتر مرکزی قرار دارند می توانند با يک تماس تلفنی (بدون استفاده از اينترنت) هر لحظه که بخواهند تمام مراحل توليد و يا قسمتهایی که دوربين در انجا نصب شده را دقيقا کنترل و به کارمندان دستورات لازم را بدهند.

کارایی بعضی از دوربين ها بخاطرگردش 360 درجه اين استفاده (ازاينترنت)هر لحظه که بخواهند تمام مراحل توليد و يا قسمتهائی که دوربين در آنجا نصب شده را دقيقا کنترل امکان را به شما می دهد که با تعداد دوربين کمتری مکانهای ضروری را کنترل کنيد که اين از هزينه های شما می کاهد و می توانيد مکان دلخواه را از طريق يک دکمه زوم و کنترل نمائيد.

 

تکنولوژی های دوربین مداربسته جهت تطبیق با شرایط جوی


بعضی از انواع دوربينها با گرمای60 درجه بالای صفر و در سرمای 40 درجه زيرصفر با بکارگيری از سيستم های خنک کننده و گرم کننده داخل آنها اين امکان را به شما می دهد که در هر وضعيت جوی از محيط دلخواهتان مراقبت کنيد .  شما می توانيد زنگهای خطر، زنگهای خبر دهنده، دود و آتش سوزی و تمام دوربينها را به دستگاه DVR متصل نمایيد تا در زمان حادثه دوربينها خودکار محلهای آسيب ديده را برای شما زوم نمايد .  ضبط تصوير بر روی دستگاههای ويدئویی تا 960ساعت و قابليت اتصال به  مانيتور و دستگاه پرينتر مزيت های اين دستگاههاست.


سیستمهای نظارت تصویری تحت شبكه


تدابیر امنیتی همیشه و در همه جا ضامن وجود بستری امن و آرام جهت پیشبرد هر چه بهتر و  سریعتر امور و فراهم آورنده آسایش خیال بیشتر برای محیطهای کار و زندگی بوده اند.

سیستم های نظارت تصویری از گذشته ابزاری كار آمد  در این  زمینه  به شمار می رفته و پیشرفتهای روز افزون در این شاخه از تكنولوژی همه روزه امكانات و تسهیلات بیشتری به این سیستمها اضافه کرده اند.

 امروزه در ادارات ،سازمانها،كارخانجات ،اماكن عمومی و منازل مسكونی انواع متعددی از شبكه های ارتباطی سیستمهای مختلفی از قبیل تلفن ها ،شبكه های جریان برق ،شبكه های  كابلی بین تجهیزات ضد سرقت ، شبكه های ارتباطی  تجهیزات  نظارت تصویری آنالوگ و شبكه های دیتا و ..... موجود می باشد ،اما با پیشرفتهای زیادی كه در شبكه های دیتا  یا Ethernet حاصل شده و كاربرد های زیاد و انعطاف  قابل ملاحظه این شبكه ها ، تمام شبكه های دیگر در  حال ارتقاء  به سطحی می باشند كه  بتوانند در این شبكه ها  وارد شوند .

 

آینده دوربین های مداربسته


در همین راستا سیستم های  نظارتی نسل جدید به كلی تغییر رویه داده و با بكارگیری تكنولوژی تصویری دیجیتال و بهره گیری  از امكانات  ارتباطی  شبكه های Ethernet  خود را به بخشی از این شبكه ها تبدیل نموده اند .در ساختار جدید این سیستم ها نیازی به وجود یك شبكه كابلی  نقطه به نقطه آنالوگ نبوده و تجهیزات اضافی از میان رفته اند . در این ساختار دوربینهای نظارتی مستقیما" به شبكه های محلی وارد شده و تصاویر زنده دیجیتال را به هر نقطه دلخواه روی شبكه ارسال می دارند. همچنین می توان از هر نقطه از این شبكه تصاویر دوربینها را نظاره كرد یا بدون نیاز به تجهیزات و مسیرهای ارتباطی­­ دیگر از راهی دور  این دوربینها را كنترل نمود.

منبع : شرکت صهبا

Tags: دوربین مداربسته نصب دوربین مداربسته فروش دوربین مداربسته DVR سیستم های امنیتی

Visit us on Google+