شماره تماس

                                                        

چشم جادویی دوربین مداربسته / متنوع ببینید

Posted in مقالات دوربین مداربسته

اگر چشم را یکی از حیاتی‌ترین اجزای بدن انسان تصور کنیم و محیط پیرامون را در غیاب آن سرد و تلخ و تاریک در نظر درآوریم، لنز هم برای تمام انواع دوربین‌ها از جمله دوربین مداربسته چنین جایگاه و منزلت غیرقابل انکاری دارد.

از سویی می‌دانید تصویر از بازتاب نور از جسم بر روی یک پرده پدید می‌آید. در واقع برای اینکه ما بتوانیم یک شیء را ببینیم، عدسی چشم ما باید نور انعکاسی را از آن بر روی شبکیه متمرکز کند. در دوربین‌های مداربسته انجام این کار بر عهده لنز است. لنز سیگنال‌های نوری را جمع و بر روی سنسور متمرکز می‌کند تا تصویر نهایی شکل بگیرد.
نکته مهم این‌که لنزها بر اساس میلی‌متر نشان داده می‌شوند؛ مثل لنز ۲.۸ میلی‌متر، لنز ۳.۶ میلی‌متر و... در هر لنز یک یا چند عدسی وجود دارد که با کمک آنها پرتوهای نوری متمرکز می‌شوند.
اکنون توضیح همراه صهبا را درخصوص طنازی‌های جالب و متنوع این ابزار قدرتمند در دوربین مداربسته بخوانید.

لنز ثابت یا Fixed
این لنز فاصله کانونی ثابت و در نتیجه عمق میدان و زاویه دید ثابتی دارد. برای مثال در یک لنز ثابت ۲.۸ میلی‌متری، زاویه دید حدود ۸۶ درجه است. اگر زاویه دید و عمق میدان مشخص مد نظرتان باشد، این لنز بهترین انتخاب ممکن برای شماست.

لنز متغیر یا Varifocal
همان‌گونه که از نامش برمی‌آید، لنزی است که فاصله کانونی آن متغییر و به‌آسانی قابل تنظیم است؛ درنتیجه، زاویه دید و عمق میدان به دلخواه شما تغییر می‌کند. برای‌مثال در یک لنز متغیر ۸~۱۲ میلی‌متری میدان دید بین ۲.۸ تا ۱۲ قابل تغییر و تنظیم است؛ بنابراین آنجا که زاویه دید و عمق میدان محدود و مشخص نشده است، این لنز پاسخی شیرین برای تمام جست‌وجوهای شما خواهد بود.

لنز موتورایز یا Motorized
عملکرد این لنز شباهت فراوانی به لنز متغیر دارد و فاصله کانونی آن نیز از طریق یک موتور تنظیم می‌شود؛ علاوه بر این، زوم و فوکس این لنز از راه دور و از طریق نرم افزار، NVR یا DVR قابل کنترل است. اگر درحیطه فعالیت خود به زوم و تغییر میدان دید دوربین به طور مداوم نیاز پیدا می‌کنید، پس معطل چه هستید؟! بهترین گزینه ممکن پیش روی شماست.

Tags: نصب دوربین مداربسته فروش دوربین مداربسته دوربین مداربسته رشت فروش دوربین مدار بسته رشت مرکز تخصصی دوربین های مداربسته رشت فروش کلی دوربین مداربسته رشت – گیلان

Visit us on Google+