شماره تماس

                                                        

دوربین‌های مداربسته 2017 ویژه منازل

Posted in مقالات دوربین مداربسته

حقیقت این است که ما در جهانی ناامن زندگی می‌کنیم و دامنه این ناامنی نیز در وجوه متنوع آن هر لحظه درحال گسترش و پیشروی است. از سویی هرفردی تمایل دارد در غیاب خود فضای خانه‌اش همچنان امن باقی بماند و یک چشم تیزبین و خستگی‌ناپذیر در تمام طول‌مدت روز و شب بر جریان زندگی حاکم در خانه نظیر بچه‌ها، حیوانات خانگی، اتومبیل و...نظارت داشته باشد.

این‌جاست که ضرورت وجود دوربین مداربسته بیش‌ازپیش احساس می‌شود. البته در سال‌های گذشته استفاده از دوربین مداربسته با دردسرها همچنین کاستی‌هایی نظیر کابل‌کشی‌های پرهزینه، عدم‌دسترسی از راه دور و نبود آلارم هشداردهنده در سیستم همراه بود؛ اما اینک این مشکلات از طریق اتصال دوربین به Wi-Fi و مشاهده وقایع با تمامی جزئیات از راه دور و از طریق تلفن همراه برطرف شده است.
علاوه بر آن، درگذشته جهت نصب و پیکربندی دوربین‌های IP قدیمی مناسب منازل، همچنین دسترسی از طریق اینترنت، به یک نصاب متبحر و آشنا به رشته علوم کامپیوتر نیاز بود؛ اما نصب و راه‌اندازی بسیار آسان دوربین‌های مداربسته IP جدید مختص منازل، این مشکل را نیز به راحتی از پیش‌رو برداشته است. سوای آن دوربین‌های مداربسته مختص منازل 2017 مجهز به قابلیت Smanos UFO یا آخرین ورود هستند که هرگونه شواهد لازم را در زمان‌های حساس و بحرانی مقتضی در اختیار صاحبخانه قرار می‌دهند. این محصولات جدید و ارزشمند، همچنین به سیستم تشخیص حرکات افراد مزاحم و حرکات بی‌اهمیت نظیر حرکت برگ درختان نیز مجهز هستند و از ایجاد آلارم‌های کاذب نیز به خوبی جلوگیری می‌کنند.
با این همه، هنگام تهیه یک دوربین مداربسته مناسب مختص منازل با قابلیت‌های فوق، باید به چند ویژگی کلیدی در مورد یک سیستم امنیتی اشراف داشت و با در نظرگرفتن این که تمام دوربین‌های مداربسته عملیات اصلی و پایه یک سیستم امنیتی را که همان تشخیص یک رویداد، ضبط آن و ارسال آلارم هشداردهنده به مالک دوربین است را به خوبی انجام می‌دهند؛ بنابراین باید از این مساله فراتر رفت و به نکاتی جزئی‌تر از این مباحث توجه داشت. نکاتی نظیر اینکه آیا تصاویر دریافتی در شب به همان کیفیت تصاویر دریافتی در روز هستند؟ آیا مشخصات فنی نظیر ذخیره‌سازی یا کیفیت رزولوشن‌های یک محصول همانی است که در کاتالوگ آمده یا اینکه صرفا یک ادعای تبلیغاتی از سوی تولیدکنندگان است؟ پرسش دیگری که هنگام خرید یک دوربین مدار بسته مناسب خانه باید از فروشنده بپرسید درباره حجم ذخیره‌سازی واقعی تصویر، تشخیص صحیح حرکت، صدا و چهره (شناخته یا ناشناخته) در هر موقعیتی و نحوه مدیریت ارسال آلارم‌های هشداردهنده همچنین قابلیت مشاهده و رصد تصاویر از راه دور و به‌ویژه به‌وسیله گوشی تلفن همراه است.


البته توجه به قابلیت ضبط مبتنی بر cloud یا vsaas (ذخیره‌سازی در سرورهای اینترنتی) در یک دوربین مداربسته نیز بر هوشمندی شما صحه می‌گذارد؛ اما با تمام امتیازات منحصر به فردی که این قابلیت دارد، به دلیل سرعت نه‌چندان مناسب اینترنت در ایران، همچنین قیمت بالای آن و پرداخت حق اشتراک ماهیانه قابل توجه در ماه، نباید چندان هم تحت‌تاثیر تعریف و تمجید کارشناس فروش و بزرگ‌نمایی این ویژگی از جانب او قرار بگیرید.
نکته دیگر در مورد این نوع خاص از سیستم‌ امنیتی، تجهیز آن به نرم‌افزارهای مورد نیاز جهت استفاده بهینه از محصول خریداری شده است. در این مورد حتما باید از یک مشاور امین و متبحر در زمینه دوربین‌های مداربسته IP کمک بگیرید.
و در آخر یک مطلب هم درخصوص ذخیره‌سازی لوکال این دوربین ها بدانید. برخی از این دوربین ها مجهز به اسلات کارت حافظه جهت ذخیره ویدئو بر روی دستگاه شما هستند و می‌توانند هزینه‌های ذخیره‌سازی ماهیانه مبتنی بر پهنای باند را از بین ببرد؛ اما این را هم در نظر داشته باشید که درصورت سرقت از منزل شما ارائه شواهد تصویری از این طریق کمی کند و دشوار خواهد بود؛ بنابراین این ویژگی را صرفاً به عنوان یک امکان اضافی یا یک چراغ در شرایط اضطراری در نظر بگیرید و از وجود ذخیره‌سازهای بی‌نظیر تصاویر نظیر H.246 و تکنولوژی جذابZipstream در مشخصات فنی دوربین مطمئن شوید.
این را بدانید که در روزگار صنعتی و ماشینی و در شرایطی که اغلب ما ناگزیر از ترک منزل، فرزندان و دارایی‌های خود به مدت‌زمان طولانی هستیم، وجود یک سیستم امنیتی قابل اطمینان با کارایی و انعطاف بالا امری ضروی و انکارناپذیر به نظر می‌رسد.
با ما در آرامش باشید.

Tags: نصب دوربین مداربسته فروش دوربین مداربسته نصب دوربین مداربسته رشت شرکت نصب دوربین مدار بسته رشت فروش دوربین مدار بسته در رشت فروش کلی دوربین مداربسته رشت – گیلان

Visit us on Google+