شماره تماس

                                                        

لرزش گیر دوربین مدار بسته

Posted in مقالات دوربین مداربسته

بسیار دیده شده که خریداران و مشتریان به دنبال لرزش گیر برای دوربین مدار بسته خود می‌گردند و گاها پیش آمده که در صورت برخوردن به این جمله که دوربین مداربسته x، مجهز به لرزش‌ گیر است، این تصور را دارند که قطعه جداگانه‌ای وجود دارد که می‌توانند در صورت لزوم آن را خریداری و روی دوربین مدار بسته خود نصب کنند. در حالی که چنین تصوری کاملا نادرست است.

لرزش گیر دوربین مداربسته تنها یکی از ویژگی‌های دیجیتال هر دوربین مدار بسته‌ای است که سازندگان و طراحان آن بخواهند، امکان DIS مخفف Digital image stabilization به معنای لرزش گیر دیجیتال تصویر را بر روی محصول خود با استفاده از برنامه نویسی‌های خاص اضافه کنند. این آپشن بیش‌تر مناسب فضاهایی است که دوربین نظارتی دائما در معرض باد و عوامل جوی و یا حرکت عمدی دوربین که باعث لرزش و به تبع آن از دست رفتن تصاویر می‌شود، قرار می‌گیرد و در صورت فعال شدن، اثر ارتعاش در ویدئو را کاهش داده و تصویر صاف و یکنواختی را تا حد امکان در اختیار کاربر قرار می‌دهد. همچنین در برخی کمپانی‌ها همانند اکسیس، طبق ادعای سازندگان، این امکان باعث بهبود عملکرد دوربین مدار بسته می‌شود یعنی علاوه بر در اختیار قرار دادن تصویری با کیفیت مطلوب، حجم فایل را نیز کاهش داده و به دنبال آن پهنای باند و ذخیره‌سازی کم‌تری را در پی دارد.
بنابراین برای داشتن دوربین مداربسته‌ای که مجهز به لرزش گیر است، به راهنمای خرید آن مراجعه کرده و به دنبال حروف DIS و یا EIS* باشید. برای مثال در کاتالوگ انگلیسی محصولات آیدیس، به دنبال شمای فنی دوربین مدار بسته دام (سقفی) از بالا با خطوط منحنی در دو طرف و حروف اختصاری DIS باشید.

*ممکن است در برخی موارد به EIS مخفف Electronic Image Stabilization به معنای لرزش گیر الکترونیکی تصویر، هم بربخورید که از نظر معنا و کاربرد یکسان هستند.

Tags: نصب دوربین مداربسته فروش دوربین مداربسته دوربین مداربسته رشت مرکز تخصصی دوربین های مداربسته رشت شرکت نصب دوربین مدار بسته رشت فروش دوربین مدار بسته در رشت فروش کلی دوربین مداربسته رشت – گیلان

Visit us on Google+