شماره تماس

                                                        

دوربین مداربسته و سیستم‌های امنیتی، اهداف و راهکارها

Posted in مقالات دوربین مداربسته

امروزه در کشورهای پیشرفته، استفاده‌های بهینه و مختلفی از دوربین‌های دیجیتال می‌شود؛ مراکز تجاری، مسکونی، نظامی، بیمارستان‌ها، مراکز آموزشی، خدماتی و ده‌ها مکان دیگر. متاسفانه این محصولات در کشورهای دیگر هنوز به‌خوبی شناخته نشده‌اند.

پیشتازان عرصه‌ی دوربین مداربسته و سیستم‌های نظارت تصویری
این دوربین‌ها محصول دو کشور کره و ژاپن است که در صادرات این نوع محصولات به سراسر دنیا بسیار موفق بوده‌اند. انواع مختلف آن‌ها (بی‌سیم و باسیم) در ابعاد و اندازه‌های متنوع و برای کاربری تخصصی است و به کاربران این اجازه را می‌دهد تا بهتر بتوانند در موارد دلخواه از آن‌ها استفاده کنند.

اهداف و راهکارها
با نصب دستگاه‌هایSTANDALONE ، DVR می‌توانید از موقعیت تمام دوربین‌های نصب شده در مکان‌های مختلف آگاه شوید و همه‌ی بخش‌های مورد نظر خود را بر روی یک صفحه‌ی مانیتور به‌صورت هم‌زمان مشاهده کنید.
شرکت‌هایی که کارخانه‌ی آن‌ها فاصله‌ی زیادی از دفتر مرکزی دارد، می‌توانند با یک تماس تلفنی (بدون استفاده از اینترنت) هر لحظه که بخواهند، تمام مراحل تولید و یا قسمت‌هایی را که دوربین در آنجا نصب شده، دقیق کنترل کنند و به کارمندان دستورات لازم را بدهند.
کارایی بعضی از دوربین‌ها به‌خاطر گردش 360 درجه و استفاده از اینترنت است. هر لحظه که بخواهید می‌توانید تمام مراحل تولید و یا قسمت‌هایی را که دوربین در آنجا نصب شده، دقیق کنترل کنید. در نتیجه، با تعداد دوربین کمتری، مکان‌های ضروری را کنترل می‌کنید و این از هزینه‌های شما می‌کاهد و می‌توانید مکان دلخواه را از طریق یک دکمه‌ی زوم کنترل کنید.

تکنولوژی‌های دوربین مداربسته جهت تطبیق با شرایط جوی
بعضی از انواع دوربین‌ها، در گرمای 60 درجه بالای صفر و سرمای 40 درجه زیر صفر، با استفاده از سیستم‌های خنک‌کننده و گرم‌کننده‌ای که دارند، این امکان را به شما می‌دهد که در هر وضعیت جوی از محیط دلخواهتان مراقبت کنید. شما می‌توانید زنگ‌های خطر و زنگ‌های خبردهنده را برای دود و آتش‌سوزی، در تمام دوربین‌ها به دستگاه DVR متصل کنید تا در زمان حادثه، دوربین‌ها به‌صورت خودکار محل‌های آسیب‌دیده را برای شما زوم کنند. ضبط تصویر بر روی دستگاه‌های ویدئویی تا 960 ساعت و قابلیت اتصال به مانیتور و پرینتر از مزایای این دستگاه‌ است.

مولفه‌هایی که باعث کاهش یا افزایش قیمت دوربین مداربسته می‌شوند

Posted in مقالات دوربین مداربسته

نوع دوربین، از نظر آنالوگ یا IP بودن، باعث افزایش یا کاهش قیمت دوربین مداربسته می‌شود. قیمت دوربین IP به علت تکنولوژی در ساخت و کیفیت بهتر تصاویر، معمولا 1.5 تا 2 برابر قیمت دوربین آنالوگ است.

اخیراً تکنولوژی‌های جدید مانند HD و AHD که تصاویر آنها همانند دوربین‌های IP با واحد سنجش مگاپیکسل مقایسه می‌شود و قیمت آنها تقریباً 1 تا 1.5 برابر دوربین‌های آنالوگ است، وارد بازار شده‌اند و خود گویای کیفیت تصویر و به روز بودن تکنولوژی در این محصولات است. تمام ویژگی‌هایی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، در دوربین‌های مداربسته‌ی آنالوگ و IP شرایط یکسان دارند و باعث افزایش یا کاهش قیمت نهایی محصول می‌شوند.

بخش اول: دوربین‌های باکس BOX CAMERA
این نوع دوربین‌ها همان‌گونه که از نام‌شان پیداست، شکل مکعب‌مستطیل دارند و معمولاً برای محیط‌های صنعتی و داخل (هاوزینگ –housing) استفاده می‌شوند. این نوع دوربین‌های مداربسته که به نام «دوربین‌های صنعتی» نیز مشهور شده‌اند، فاقد لنز هستند و باید برای آنها لنز جداگانه تهیه کرد و به این ترتیب قیمت آنها افزایش می‌یابد.
از چند سال پیش، بین تولیدکنندگان دوربین مداربسته، به‌خصوص تولیدکنندگان چینی و تایوانی، ساخت دوربین‌های بولت رواج یافته است که لنز، پایه و کاور مخصوص برای فضای داخلی و خارجی دارند و قیمت دوربین مداربسته را حداقل تا 2.5 برابر کاهش داده‌اند. این نوع دوربین، در چند سال اخیر، بین افرادی که در پروژه‌های کوچک مثل ساختمان‌ها، پارکینگ‌ها و واحدهای اداری به دوربین با تعداد زیاد نیاز دارند، جایگاه خاصی یافته است.
در نتیجه، دوربین‌های باکس لنزدار یا بولت، در پروژه‌هایی که هزینه برای مخاطب اهمیت دارد، استفاده می‌شود، در حالی که از نظر استانداردهای قبلی دوربین مداربسته، مورد تأیید نیست!

A- دوربین‌های داخلی و خارجی باکس ( outdoorوindoor)
دوربین‌های مداربسته، از نظر جایگاه نصب نیز باعث کاهش یا افزایش قیمت می‌شوند. معمولاً دوربین‌های مورد استفاده در محیط‌های خارجی یا محیط‌های داخلی که در معرض مستقیم گرد و خاک، باران و رطوبت، سرما و گرما هستند، باید دارای محفظه‌ی پروتکشن مناسب باشند که برای این‌گونه دوربین (IP65,66,67) باکارایی‌های مختلف قابل استفاده است.
معمولاً قیمت دوربین‌های مداربسته‌ی باکس با پروتکشن‌های (IP65,66,67) بیشتر از دوربین‌هایی است که برای محیط‌های indoor ساخته می‌شوند.

مزایای انتخاب دوربین‌های مداربسته تحت شبکه پاناسونیک

Posted in مقالات دوربین مداربسته

گروه پاناسونیک، شرکتی ژاپنی و چندملیتی است که از سال 1918‏ در زمینه تولید محصولات الکتریکی و الکترونیکی فعالیت می‌کند. این شرکت با حدود 100 سال تجربه، یکی از موفق‌ترین شبکه‌های جهانی شامل ۵۸۰ شرکت است که تجربه‌های موفقی را در زمینه تولید لوازم خانگی الکترونیکی و محصولات الکتریکی، الکترونیکی و صنعتی داشته است.

تجربه سال‌ها فعالیت شرکت پاناسونیک نشان داده که شعارهای این سازمان، همه واقعیت بوده است. از سوی دیگر، پاناسونیک همواره به عنوان برند حامی مشتریان خود مطرح بوده است. دوربین‌های مداربسته پاناسونیک‏ از نوع تحت شبکه (IP) هستند که نسبت به دوربین‌های آنالوگ، مزایای بی‌شماری دارند؛ از جمله صرفه اقتصادی و کاهش هزینه‌های کابل‌کشی، ارائه تصویر با رزولوشن بالا و امکان زوم دیجیتالی با کیفیت‌تر،‏ امکان انتخاب و تعیین رزولوشن های مختلف،‏ ثبت رخدادها و تصویربرداری هوشمند، توانایی تشخیص حرکت و...
NVR پاناسونیک از قابلیت PoE برخوردارند که به مصرف‌کنندگان امکان می‌دهد از دوربین‌های دیجیتال آن بدون نیاز به منبع انرژی الکتریکی خارجی، و از طریق کابل خود دستگاه استفاده کنند. بنابراین، با انتخاب این دوربین‌ها، نیازی به خرید آداپتور نیست.
NVR پاناسونیک نیازی به دستگاه سوئیچ ندارد.

 

منبع: sahba-co.com

سه ویژگی مهم یک دوربین مداربسته مناسب برای آسانسور

Posted in مقالات دوربین مداربسته

حفظ و تامین امنیت اگر نگوییم مهم‌ترین‎؛ اما یکی از دل مشغولی‌های بسیار مهم عمده صنعتگران ماهر و توانمند در سراسر جهان است. این مساله در حوزه تولید و نصب آسانسور و مباحث مرتبط با آن با حساسیت دو چندانی پی‌گیری می شود.

در این مقاله همراه صهبا در مقام مشاوری امین و با تجربه در حوزه سیستم‌های حفاظتی و امنیتی تلاش می‌کند درباره نصب دوربین مداربسته مناسب در آسانسور چند نکته مهم،کلیدی و مفید به دانسته‌های شما اضافه کند.
نخستین نکته در این باره انتخاب عدسی استاندارد جهت پوشش‌دهی بیشتر و مناسب‌تر محیط داخلی آسانسور است. برای این کار بهتر است از عدسی نوع وایدو با تکنولوژی WDR استفاده شود. همچنین برای رسیدن به نتیجه مطلوب می‌توان از دوربین‌های مداربسته سوزنی و مخفی ZX-1190HD نیز بهره گرفت تا با این تدبیر از سرقت آن نیز جلوگیری شود. سومین نکته در خصوص نصب دوربین مدار بسته مناسب در داخل آسانسور که بسیار هم پر اهمیت است این است که دوربین مداربسته مورد استفاده باید بی‌سیم باشد تا بالا و پایین رفتن کابین موجب قطع‌شدن کابل‌های کواکسیال نشود.از سویی، حرکت‌کردن کابین و عبور آن از کنار کابل‌های برق باعث می‌شود کیفیت تصاویر گرفته‌شده توسط دوربین مداربسته پایین بیاید و بی‌تردید تجهیزات نیز نویزهایی را ایجاد خواهند کرد.برای برطرف‌کردن این مشکل نیز می‌توان با نصب یک فرستنده در زیر کابین آسانسور و قرار دادن یک گیرنده از نوع DVR در طبقات پایین یا بالای ساختمان تا حدودی از ایجاد نویز جلوگیری کرد. رعایت این نکات سبب می‌شود لحظات کوتاهی که در روز یا شب در داخل آسانسور سپری می‌شود توام با آرامش و تجربه خاطره‌ای ایمن و بی‌خطر برای کاربران گرامی این وسیله پراهمیت باشد.

 

منبع: sahba-co.com

Visit us on Google+